середа, 22 травня 2013 р.

Читайте у номері журналу за травень

Шановні читачі!

Вийшов друком травневий номер (№ 5/2013) журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Пропонуємо ознайомитися з його змістом.

«Нові нормативні акти у сфері охорони здоров’я». У журналі підібрано найважливіші для роботи головного лікаря нормативно-правові акти. Їх моніторинг дає змогу прослідкувати за останніми змінами у законодавстві, що стосуються медичної галузі.

«Не забудьте зробити у червні». Статтю створено на допомогу головному лікарю та його заступникам в організації роботи у червні. Наведений перелік важливих справ дасть змогу легко скласти план роботи на поточний місяць.

«Перелік фахових заходів, які проводитимуться найближчим часом». Публікація містить перелік медичних конгресів, з’їздів та науково-практичних конференцій, які корисно відвідати працівникам медичної галузі.

«Летальні наслідки побічних реакцій лікарських засобів за даними здійснення фармаконагляду в Україні в 2012 році». У статті описано та проаналізовано конкретні випадки виникнення побічних реакцій лікарських засобів, що закінчилися летально. Подано перелік лікарських засобів, побічні реакції яких спричини летальні наслідки

«Прихильність до лікування хворих на гіпертонічну хворобу». У публікації висвітлено методи оцінки рівня прихильності пацієнтів до лікування гіпертонічної хвороби та чинники ризику її зниження.

«Вартість лікування гіпертонічної хвороби препаратами різних виробників». Статтю присвячено підрахунку вартості медикаментозного лікування хворих на гіпертонію. Зокрема, вирахувано вартість лікування гіпертонії одним двома або трьома препаратами.

«Дослідження чинників роботи та побуту лікарів приватних клінік, що впливають на ефективність їхньої роботи». Авторами було проведено цікаве опитування лікарів та пацієнтів приватних клінік, яке допомогло з’ясувати, які риси повинен мати успішний приватний лікар. Також було досліджено, як умови праці лікарів приватних клінік та особливості їхнього характеру впливають на якість їхньої роботи.

«Управлінський облік як інформаційна технологія для забезпечення економічної керованості медичної допомоги». (Лекція № 3, навчальних годин — 4). У цьому номері журналу ми опублікували третю лекцію, що є частиною циклу тематичного удосконалення за очно-заочною формою з елементами дистанційного навчання «Менеджмент в охороні здоров’я» за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я». У ній висвітлено перспективи підвищення керованості надання медичної допомоги та ефективності роботи персоналу у вітчизняній галузі охорони здоров’я за рахунок впровадження системи управлінського обліку, проаналізовано структурні компоненти зазначеного обліку за результатами узагальнених даних вітчизняного та зарубіжного досвіду.

Придбати цей номер журналу можна в інтернет-магазині видавничого дому «МЦФЕР-Україна» за цим посиланням.